Handan Uslu

Handan Uslu

Kurucu

Handan 2012 yılında Koç Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal ile mezun oldu. 2010 yılında halen aktif olan KUGlobalAid örgütünü kurup Bosna-Hersek, Tunus ve Doğu Anadolu’da öğrencilerin ekonomik kalkınma projeleri gerçekleştirdi. Daha sonra Washington DC’ye taşınarak, burada Georgetown Üniversitesi’nde İletişim, Kültür& Teknoloji alanında masterını tamamladı. Amerika’da Amerikan Türk Derneği Washington DC tarafından Genç Başaran ödülüne layık görüldü. 2015'tw Türk Amerikan Bilim İnsanları Derneği’nin Yönetici Direktörlüğü’nü üstlendi. 2017’de Google’dan iş teklifi almasıyla İrlanda’ya taşındı. Google bünyesinde yapay zeka etiği, dolandırıcılık gibi alanlarda çalıştı. İnternet ekosisteminde yardım çığlığında bulunan kadınlara online destek mekanizması olmadığını fark ederek, 2018’de Kadın Hakları Dijital Veri Platformu’nu kurdu.

Ayşe Ece Durmaz

Danışman

Ece, uzun yıllardır sivil alanda çalışıyor. 2014'te Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, Mikado Consulting'de çalışmaya başladı. Şu an Sivil Toplum için Destek Vakfı'nda İletişim ve Raporlama Uzmanı olarak çalışıyor.

Yıldız Tuğçe Erduran

Avukat

1989 doğumlu olan Avukat Yıldız Tuğçe Erduran, Biyoteknoloji Hukuku hakkında özel olarak çalışma yapmaktadır. İnternet üzerindeki bloglarda ve hakemli dergilerde makaleler yayınlamaktadır. 2010 yılından 2016 yılına kadar yurt içinde ve Almanya'da uluslararası hukuk ofislerinde çalışmıştır. Global ölçekli hukuk ofislerinde tecrübe edindikten sonra 2016 Ocak ayından beri Erduran Avukatlık Ofisi'nin kurucu avukatı olarak çalışmaktadır. Ofisi bünyesinde ulusal ve uluslararası müvekkillerine hizmet vermektedir.

Edlin Gülzarı

Edlin Gülzarı

İletişim ve İçerik

Edlin, Rutgers Üniversitesi’nde son sınıf Psikoloji, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ve Tiyatro ögrencisi. 2019 yılında Crossroads Theater Company'de prodüksiyon asistanlığı yaptı. Çocuklarla çalışmaktan çok keyif aldığı için pandemi sürecinde evden eğitimde zorlanan çocuklara destekte bulundu. Mezun olduktan sonra klinik psikoloji alanında doktora yapıp toplumsal cinsiyet sorunları konusunda deneyimini birleştirerek şiddet görmüş ve imkanları az olan bireylerle çalışmak istiyor.