kadınhakları.org Ana Destek Sistemi

kadinhaklari.org, şiddet gören kadınlar için oluşturulmuş online ve proaktif hukuki destek ve yönlendirme sistemidir. Arama motorlarında hak bilgisi erişilebilirliğine çözüm getirir. Avukat, mühendisler ve insan hakları aktivistlerinin interdisipliner strateji geliştirmesiyle oluşturulmuştur.

Online hukuki destek sistemimiz, kadinhaklari.org sitesinin Google ve diğer arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayıp, şiddet gören kadınların anonim kalarak hukuki bilgiye erişmesini sağlar.

Destek Mekanizmasını Oluşturma Sürecimiz:

  • Kadınların internette en çok yaptıkları aramalar tespit edilir. Google’ın otomatik tamamlama özelliği, website trafiği ve arama kelimeleri tahminlerinde bulunan web site inceleme araçları gibi mevcut teknik araçlar kullanılır.
  • Gönüllü hukukçularımız, belirlediğimiz şiddet beyanlarında bulunan kadınların ihtiyacı olacağı hukuki bilgiyi, standard bir editöryel formatta oluşturur. Bu şekilde hukuki bilgi, sindirilebilir halde üretilmiş olur.
  • Google gibi arama motorlarında yazılan şiddet beyanlarına sonuç olarak, web sitemizdeki hukuki bilginin ilk sıralarda çıkması için arama motoru optimizasyonu gerçekleştirilir.

Neden Arama Motorları?