Sevgilim yatmadım diye ayrıldı

Cinsel ilişkiye girip girmemek, tamamen sizin elinizde olan bir karar. Herşeyden önce özgürce bu kararı verip, karşıdaki kişiye kendinizi ifade ettiğiniz için tebrik ederiz. 

Cinsel birliktelik yaşamak bir paylaşım biçimidir. Ancak bazı durumlarda karşı taraf sizi cinselliğe zorlayıcı hareketlerde bulunabilir. Cinsel birliktelik yaşamazsan, senden ayrılırım şeklinde söylemlerde bulunmak aslında bir nevi korkutma, tehdittir. Ve koşulların, şartların öne sürüldüğü hiçbir ilişki sağlıklı değildir.

Eğer şüpheniz varsa, kendinizi hiç birşey yaşamaya zorlamayın. 

Bazen biriyle birlikteyken, karşı taraf değil, kendi kendimize baskı uygularız. Etrafımızdaki kişilerin bizi yargılayacağını düşünebiliriz. Ya da herkesin cinsellik yaşadığı bir arkadaş ortamında bulunup kendimizi dışlanmış hissedebiliriz. 

Cinsellik yaşamadığınız için, kendi kendinizi de sorguluyor olabilirsiniz. Ama cinselliği reddetmiş olmanız, sizin kadınlığınızı da, cinselliğinizi de tanımlamaz. Sizin cinsel isteklerinizin az ya da çok olduğu anlamına gelmez. Bu kararı vermiş olmanız, tek birşeyi gösterir: O da kendi iç sesinizi dinleyecek güce sahip olduğunuzdur.